Tradycje i zwyczaje

Karnawał
"Fasching", "Fasnacht" albo "Karneval" to stary zwyczaj, któremu hołduje się przede wszystkim w Nadrenii oraz regionach Niemiec ukształtowanych przez katolicyzm.Ta „piąta pora roku” rozpoczyna się 11 listopada i kończy w Popielec. Punktem kulminacyjnym karnawałowej zabawy jest tydzień trwający od „tłustego czwartku“ do Środy Popielcowej.
Wielkanoc
Dla większości rodzin w Niemczech zajączek wielkanocny i pisanki są stałym elementem Świąt Wielkanocnych. Istnieją też inne, mniej znane zwyczaje jak np. „Eiertrüllen” w północnych Niemczech bądź szukanie pisanek schowanych przez zająca wg tradycji rozpowszechnionej przez J. W. Goethego.
Winobranie w Niemczech
Jesienią w winnicach od Ahr do Wirtembergii rozpoczyna się czas zbiorów: najpierw krzewy odmiany ortega, bacchus i müller-thurgau; spätburgunder i riesling mają jeszcze trochę czasu. Oznacza to dla winiarzy wiele pracy a dla stale rosnącej rzeszy zwolenników niemieckich trunków stanowi przedsmak radości.
Świętomarcińskie zabawy
„Laterne, Laterne, Sonne, Mond und Sterne“... Co roku 11 listopada słychać za oknami ten refren na jesiennych ulicach, gdzie ciągną pochody dzieci z kolorowymi własnoręcznie zmajstrowanymi lampionami wesoło śpiewających wyuczone na pamięć piosenki. Światło świec w lampionach radośnie migoce i sprawia, że błyszczą dzieciom oczy.
Niezwykłe przeżycie: Drezno w czasie adwentu
W czasie adwentu Drezno łączy w sobie wszystko to, co w Niemczech, a przede wszystkim w Saksonii, związane jest ze Świętami Bożego Narodzenia: świąteczna strucla „Christstollen”, pierniki, piramidy bożonarodzeniowe, ludziki z kadzidełkami, świeczniki w kształcie aniołków i dużo więcej.
Dinner for one czyli 90. urodziny
„Same procedure as every year, James“ – dla milionów telewidzów w Niemczech Miss Sophie i Butler James są w sylwestra jak fajerwerki i szampan. A więc: „Cheerio, Miss Sophie!“
Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW